Czekolada do picia gorzka 90% Tanzania Kokoa Kamili
Czekolada pitna 90% kakao – Tanzania Kokoa Kamili
Intensywna i elegancka czekolada z nutami suszonych śliwek i czerwonych owoców.
90% kakao, naturalnie odżywcza i idealna jako codzienny napój.
- More information
- Parameters
- Nutritional values
- Reviews (0)
Description
Czekolada pitna 90% kakao – Tanzania Kokoa Kamili
Rzemieślnicza czekolada do picia z ziaren odmiany Kokoa Kamili, pochodzących z Tanzanii.
Zawiera 90% kakao i 10% cukru trzcinowego – to intensywny, ale zbalansowany napój o głębokim, owocowym profilu smakowym.
Charakteryzuje się nutami suszonych śliwek, czerwonych owoców i lekką kwasowością typową dla afrykańskich ziaren.
To czekolada dla osób, które szukają codziennej przyjemności, ale nie chcą rezygnować ze zdrowych, naturalnych składników.
Konszowana przez ponad 70 godzin, gładka i aromatyczna.
Bogata w magnez, żelazo i przeciwutleniacze – doskonała jako odżywczy napój, który pobudza, wspiera koncentrację i dodaje energii.
Jak przygotować ciemną czekoladę na gorąco do picia ?
Wiele osób zadaje nam pytania jak przygotować dobrą czekoladę do picia na gorąco. Podczas przygotowywania powinniśmy pamiętać, aby nie zagotowywać czekolady, jedynie podgrzać do ok. 60 – 70 stopni i podczas przygotowywania powinniśmy ją cały czas powoli mieszać, dobra czekolada nie lubi pośpiechu.
Proporcja 1
Filiżanka bardzo gęstej ciemnej czekolady
Porcja 140 ml – filiżanka
Przygotuj ok. 70 ml śmietanki 18 % (lub 35 ml śmietanki 30% i 40 ml mleka), dodaj ok. 70 gr czekolady. Podgrzewaj do ok. 60 – 70 stopni powoli mieszając, aż do momentu, kiedy czekolada rozpuści się. Po roztopieniu czekolada jest gotowa do picia.
Propozycja 2
Kubek ciemnej czekolady do picia
Porcja ok. 230 ml – kubek
Przygotuj 200 ml mleka, dodaj 2 łyżki stołowe czekolady (ok. 30 gr). Podgrzewaj cały czas mieszając, aż do momentu rozpuszczenia się czekolady.
Smacznego !
Additional information
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 13 cm |
| Type of chocolate | dark |
| Country/region | Tanzania Kokoa Kamili |
| Cocoa content | 90% |
| Allergy information | may contain traces of milk, nuts and soya |
| Nutritional values | per 100g |
|---|---|
| Energy | 558 |
| Fat | 48g |
| of saturated fat | 29g |
| Carbohydrate | 24g |
| of that sugar | 12g |
| Proteins | 11g |
| Salt | 0,1g |









Reviews
There are no reviews yet.